logo1 butterfly
English  Deutsch  Rusky 
home onas partneri referencie akutality kontakt
sluzby
aktuality
  • Čo o nás napísali – Digitalizácia, príklad dobrej praxe
    ... Na druhej strane, príkladom dobrej praxe je projekt digitalizácie kultúrneho dedičstva, ...
    Viac »
  • Výhodné digitalizačné balíky práve teraz !!!
    Zdigitalizujeme Vám Vaše zbierky v mieste ich uloženia, v digitalizačných centrách TMGDigitality alebo Vám dodáme digitalizačné technológie a zaškolíme personál.
    Viac »
  • Založili sme platformu FORENSIC DIGITAL INTELLIGENCE
    ktorá je venovaná spolupráci expertov súdneho lekárstva, forenznej medicíny a odborníkov v oblasti 3D laserového skenovania.
    Viac »
  • 3D modelovanie známej internetovej postavičky Pištu Lakatoša
    Do traileru pre prvý slovenský celovečerný animovaný film sme vymodelovali známu internetovú postavičku Pištu Lakatoša.
    Viac »
  • TMG koordinátor v medzinárodnom projekte
    TMG Group, s.r.o. je lídrom a koordinátorom medzinárodného projektu "CULTOPS" v najväčšom výskumnom a inovačnom programe EÚ HORIZON 2020.
    Viac »
  • TMG GROUP je líder medzinárodného konzorcia na digitalizáciu kultúrneho dedičstva
    TMG Group, s.r.o. je líder medzinárodného konzorcia na digitalizáciu kultúrneho dedičstva v Slovenskej republike v rámci operačného programu informatizácia spoločnosti, prioritná ...
    Viac »
Digitalizácia nástenných malieb

Máme skúsenosti s digitalizáciou statických nástenných malieb, obrazov a iných objektov, ktoré nie je možné zvesiť, premiestniť alebo inak s nimi manipulovať.  Disponujeme inteligentnými mobilnými zariadeniami a technológiou, ktorú je možné nakonfigurovať a umiestniť priamo v objekte klienta, kde sa nachádzajú predmety určené na digitalizáciu. Citlivým nasvietením a nasnímaním objektu je možné docieliť vynikajúcu vernosť farieb a štuktúry, ako aj ostrosť prezentovanej maľby.

 

 


Ukážka a priebeh digitalizácie malieb v Katedrále svätého Emeráma na Nitrianskom hrade


Nadrozmerné maľby a obrazy, a to až do 5 x 5 metrov, s ktorými je manipulácia veľmi obtiažna, spracovávame technológiou sekvenčného snímania s následným spájaním jednotlivých snímok. Týmto spôsobom digitalizácie je možné docieliť integritu obrazu s dokonalou vernosťou farieb a vynikajúcou ostrosťou.

 

vlastne projekty
  • Unikátna digitalizácia dokumentov z roku 1341
    Digitalizovali sme najstarší misál bratislavskej kapituly z roku 1341. Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu. V dejinác Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu.
    Viac »
  • Ako odfotiť slona na tanieri?
    Z histórie firmy. Naše prvé pokusy s priestorovou fotografiou predmetov, dnes známou pod názvom 360° a 3D fotografia. Manuálne zariadenie pozostávalo z otočnej platne "taniera"...
    Viac »
projekty spodok