logo1 butterfly
English  Deutsch  Rusky 
home onas partneri referencie akutality kontakt
sluzby
aktuality
 • Čo o nás napísali – Digitalizácia, príklad dobrej praxe
  ... Na druhej strane, príkladom dobrej praxe je projekt digitalizácie kultúrneho dedičstva, ...
  Viac »
 • Výhodné digitalizačné balíky práve teraz !!!
  Zdigitalizujeme Vám Vaše zbierky v mieste ich uloženia, v digitalizačných centrách TMGDigitality alebo Vám dodáme digitalizačné technológie a zaškolíme personál.
  Viac »
 • Založili sme platformu FORENSIC DIGITAL INTELLIGENCE
  ktorá je venovaná spolupráci expertov súdneho lekárstva, forenznej medicíny a odborníkov v oblasti 3D laserového skenovania.
  Viac »
 • 3D modelovanie známej internetovej postavičky Pištu Lakatoša
  Do traileru pre prvý slovenský celovečerný animovaný film sme vymodelovali známu internetovú postavičku Pištu Lakatoša.
  Viac »
 • TMG koordinátor v medzinárodnom projekte
  TMG Group, s.r.o. je lídrom a koordinátorom medzinárodného projektu "CULTOPS" v najväčšom výskumnom a inovačnom programe EÚ HORIZON 2020.
  Viac »
 • TMG GROUP je líder medzinárodného konzorcia na digitalizáciu kultúrneho dedičstva
  TMG Group, s.r.o. je líder medzinárodného konzorcia na digitalizáciu kultúrneho dedičstva v Slovenskej republike v rámci operačného programu informatizácia spoločnosti, prioritná ...
  Viac »
Digitalizácia galerijných objektov

TMGDigitality poskytuje komplexné digitalizačné služby v oblasti konverzie 2D objektov, akými sú:-          Maľby

-         Obrazy

-          Grafiky

-          Kresby

-          Rytiny

-          Plagáty

-          Mapy

Ukážka z digitalizácie obrazov, malieb a galerijných objektov

Aj problémové a komplikované  objekty

Vďaka širokému spektru rôznych digitalizačných technológií a vďaka špičkovým softvérom  na spracovanie skenov, je možné kvalitne zdigitalizovať a spracovať aj objekty, ktoré sú z hľadiska skenovania problematické, t.j. majú napríklad vysoké rámy, sú pod sklom, s vyšším reliéfom, obsahujúce rôzne časti, s ktorými si iné bežné skenery nevedia poradiť a spôsobujú odlesky – zlaté rámy, lesklé oleje, výrazné krakely, pečate alebo štrukturované objekty. Vhodným nastavením technológie je možné naopak zvýrazniť štruktúru alebo  eliminovať „vady“ snímaných objektov.

 

 

Zároveň je možné digitalizovať nemobilné objekty – nástenné maľby alebo iné statické diela, ktoré nie je možné zvesiť alebo prepraviť do digitalizačného centra.

Špičkové digitalizačné technológie

Digitalizačné pracoviská TMG pre skenovanie 2D objektov sú vybavené celým radom moderných digitalizačných technológií, od menších flatbed skenerov, cez digitálne steny, full frame zrkadlovky a fotoaparáty až po robustné vertikálne a horizontálne skenery.

Digitalizačná technológia, ktorú TMG používa na digitalizáciu 2D objektov, spĺňa všetky zásady ochrany, bezpečnosti a zabezpečenia kvality skenovaných objektov:

-      Bezkontaktnosť

-    Neškodnosť osvetľovacieho a snímacieho média (nedochádza k prehriatiu predlohy, konzistentné osvetlenie objektu s jedinečnou farebnou kvalitou obrazu)

-     Stálosť fyzikálnych podmienok pred, po a počas procesu

-    Zabezpečenie dostatočného osvetlenia objektu (používa sa svetelný zdroj studeného svetla 5000 K bez nežiadúceho IR a UV žiarenia)

Použitie typu skenera je závislé od fyzického druhu digitalizovaných objektov, od formátu a veľkosti a od rôznych iných kritérií.

Vysoká kvalita spracovania

Pri spracovaní 2D objektov spoločnosť dodržiava všetky zásady a pravidlá Metodického manuálu pre zabezpečenie konverzie 2D objektov, vydané Ministerstvom kultúry SR.

Unikátna skenovacia technológia má oproti bežným technológiám nasledovné výhody:

-          Jedinečná kvalita obrazu

-          Skutočné optické rozlíšenie

-          Ostrosť obrazu

-          Žiaden šum v obraze

-          Geometrická ostrosť

-          Vysoká vernosť farieb

-          Rýchlosť snímania

-          Vysoký index farebného podania CRI

 

Ukážka skenovania maľby vo vysokom rozlíšení

 

 

 

vlastne projekty
 • Unikátna digitalizácia dokumentov z roku 1341
  Digitalizovali sme najstarší misál bratislavskej kapituly z roku 1341. Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu. V dejinác Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu.
  Viac »
 • Ako odfotiť slona na tanieri?
  Z histórie firmy. Naše prvé pokusy s priestorovou fotografiou predmetov, dnes známou pod názvom 360° a 3D fotografia. Manuálne zariadenie pozostávalo z otočnej platne "taniera"...
  Viac »
projekty spodok