logo1 butterfly
English  Deutsch  Rusky 
home onas partneri referencie akutality kontakt
sluzby
aktuality
 • Čo o nás napísali – Digitalizácia, príklad dobrej praxe
  ... Na druhej strane, príkladom dobrej praxe je projekt digitalizácie kultúrneho dedičstva, ...
  Viac »
 • Výhodné digitalizačné balíky práve teraz !!!
  Zdigitalizujeme Vám Vaše zbierky v mieste ich uloženia, v digitalizačných centrách TMGDigitality alebo Vám dodáme digitalizačné technológie a zaškolíme personál.
  Viac »
 • Založili sme platformu FORENSIC DIGITAL INTELLIGENCE
  ktorá je venovaná spolupráci expertov súdneho lekárstva, forenznej medicíny a odborníkov v oblasti 3D laserového skenovania.
  Viac »
 • 3D modelovanie známej internetovej postavičky Pištu Lakatoša
  Do traileru pre prvý slovenský celovečerný animovaný film sme vymodelovali známu internetovú postavičku Pištu Lakatoša.
  Viac »
 • TMG koordinátor v medzinárodnom projekte
  TMG Group, s.r.o. je lídrom a koordinátorom medzinárodného projektu "CULTOPS" v najväčšom výskumnom a inovačnom programe EÚ HORIZON 2020.
  Viac »
 • TMG GROUP je líder medzinárodného konzorcia na digitalizáciu kultúrneho dedičstva
  TMG Group, s.r.o. je líder medzinárodného konzorcia na digitalizáciu kultúrneho dedičstva v Slovenskej republike v rámci operačného programu informatizácia spoločnosti, prioritná ...
  Viac »
Aktuality
TMG koordinátor v medzinárodnom projekte

 V  medzinárodnom projekte "CULTOPS" je zapojených celkom 10 partnerov z piatich krajín bývalého tzv. „socialistického“ bloku. Cieľom projektu je výskum čo najširšieho spektra opozičných kultúrnych hnutí a aktivít a vytvorenie elektronického registra dokumentov svedčiacich o kultúrnej opozícii v bývalých socialistických krajinách.

TENDER MEDIA GROUP riadil všetky aktivity vedúce nielen k vytvoreniu a podaniu projektu ale prevzal zodpovednosť za úspešnú realizáciu projektu cez denné riadenie celého projektu, koordináciu a zabezpečovanie hladkého priebehu implementácie všetkých aktivít počas projektu, vyhodnocovanie a overovanie progresu projektu a jeho nákladov, monitoring kvality výstupov projektu, identifikovanie a ochranu duševného vlastníctva v súvislosti s projektom, reporting pre Európsku komisiu až po organizovanie záverečnej konferencie a prezentácie výsledkom projektu.

  
Členovia projektu:

INSTITUTE OF HISTORY OF THE SLOVAK ACADEMY OF SCIENCES (SK)

ARCHIVARIUM – association for preservation and protection of historical and cultural heritage 

 (SK)

 

INSTITUTE OF HISTORY OF THE ACADEMY OF SCIENCES (CZ)

UNIWERSYTET GDAŃSKI (PL)

UNIVERSITATEA ALEXANDRU IOAN CUZA DIN IASI (RO)

SLOVAK NATIONAL GALLERY 

 (SK)

 

BOHEMIA DOKUMENT LOGISTIK (CZ)

MUZIKOLOSKI INSTITUT SANU (RS)

vlastne projekty
 • Unikátna digitalizácia dokumentov z roku 1341
  Digitalizovali sme najstarší misál bratislavskej kapituly z roku 1341. Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu. V dejinác Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu.
  Viac »
 • Ako odfotiť slona na tanieri?
  Z histórie firmy. Naše prvé pokusy s priestorovou fotografiou predmetov, dnes známou pod názvom 360° a 3D fotografia. Manuálne zariadenie pozostávalo z otočnej platne "taniera"...
  Viac »
projekty spodok