logo1 butterfly
English  Deutsch  Rusky 
home onas partneri referencie akutality kontakt
sluzby
aktuality
 • Čo o nás napísali – Digitalizácia, príklad dobrej praxe
  ... Na druhej strane, príkladom dobrej praxe je projekt digitalizácie kultúrneho dedičstva, ...
  Viac »
 • Výhodné digitalizačné balíky práve teraz !!!
  Zdigitalizujeme Vám Vaše zbierky v mieste ich uloženia, v digitalizačných centrách TMGDigitality alebo Vám dodáme digitalizačné technológie a zaškolíme personál.
  Viac »
 • Založili sme platformu FORENSIC DIGITAL INTELLIGENCE
  ktorá je venovaná spolupráci expertov súdneho lekárstva, forenznej medicíny a odborníkov v oblasti 3D laserového skenovania.
  Viac »
 • 3D modelovanie známej internetovej postavičky Pištu Lakatoša
  Do traileru pre prvý slovenský celovečerný animovaný film sme vymodelovali známu internetovú postavičku Pištu Lakatoša.
  Viac »
 • TMG koordinátor v medzinárodnom projekte
  TMG Group, s.r.o. je lídrom a koordinátorom medzinárodného projektu "CULTOPS" v najväčšom výskumnom a inovačnom programe EÚ HORIZON 2020.
  Viac »
 • TMG GROUP je líder medzinárodného konzorcia na digitalizáciu kultúrneho dedičstva
  TMG Group, s.r.o. je líder medzinárodného konzorcia na digitalizáciu kultúrneho dedičstva v Slovenskej republike v rámci operačného programu informatizácia spoločnosti, prioritná ...
  Viac »
Aktuality
Testovanie digitálnej steny v ateliéroch svetoznámeho maliara Adolfa Benca

Obrazy svetoznámeho maliara Adolfa Benca sa stali objektom testovania nemeckej technológie určenej na skenovanie nadrozmerných 2D objektov – digitálnej steny SCANBACK od spoločnosti Anagramm.

Ide o technológiu, ktorá umožňuje opatrné zaobchádzanie s unikátnymi originálmi diel, s ktorými je veľmi ťažká manipulácia, prípadne u ktorých je vylúčená akákoľvek fyzická manipulácia. Digitálna stena umožní, vďaka rozlíšeniu 14400 x 23600 pixelov, zachytiť aj tie najjemnejšie detaily digitalizovaných objektov až do formátov 250 x 180 cm, kde sa už končí skenovacia plocha klasických múzejných skenerov.  Objekt je rozfotený na viac častí, tzv. snímok, ktoré sa následne v postprocessingu poskladajú do jedného celku za účelom prezentácie.

Adolf Benca je svetoznámy maliar slovenského pôvodu, ktorého diela sa nachádzajú v zbierkach Metropolitného múzea a Múzea moderného umenia v New Yorku, vo Washingtone, v Atlante, Ríme, Tel Avive, Hongkongu. Vo svojej tvorbe sa Adolf Benca inšpiruje teoretickou fyzikou 20. storočia, ktorá je charakterizovaná vývojom teórie relativity, kvantovej teórie, teórie elementárnych častíc. V obrazoch Adolfa Bencu nachádzame číslice, vzorce z prírodných vied vo farebnom vlnení, často sa prekrývajú priestory, niečo je skryté pod povrchom prvého plánu obrazu atď. Väčšina jeho obrazov nesie motív smrti či démonických výjavov.

vlastne projekty
 • Unikátna digitalizácia dokumentov z roku 1341
  Digitalizovali sme najstarší misál bratislavskej kapituly z roku 1341. Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu. V dejinác Misál patrí medzi najvýznamnejšie stredoveké hudobné pamiatky z územia Slovenska. Miestom vzniku rukopisu bol pravdepodobne okruh hlavného cirkevného centra stredovekého Uhorska – Ostrihomu.
  Viac »
 • Ako odfotiť slona na tanieri?
  Z histórie firmy. Naše prvé pokusy s priestorovou fotografiou predmetov, dnes známou pod názvom 360° a 3D fotografia. Manuálne zariadenie pozostávalo z otočnej platne "taniera"...
  Viac »
projekty spodok